Vše o motoru Yamaha PW-X3

16.11.2018

Výrobce motorů pro elektrokola YAMAHA si pro novou sezónu připravil hned několik zajímavých novinek, které si shrneme v následujícím článku. Představíme si novým elektromotor YAMAHA PW-X3, display Interface X a plně integrovanou baterii.


Představení motoru Yamaha PW-X3

Výrobce motorů pro elektrokola YAMAHA si pro novou sezónu připravil hned několik zajímavých novinek, které si shrneme v následujícím článku. Představíme si novým elektromotor YAMAHA PW-X3, display Interface X a plně integrovanou baterii.

Konečně je to tady! Vzhledem k tomu, že PW-X2 byl jen zdokonalením prvního motoru eMTB společnosti Yamaha, byl nový PW-X3 velmi očekáván. Byl navržen od základů, včetně nové baterie, displeje a dálkového ovladače. Co může nový motor Yamaha 2022 ebike udělat, co jeho předchůdce nemohl a jaký typ kol můžeme očekávat, že z něj pocházejí?
Yamaha posouvá svůj koncept Pure Ride na novou úroveň s novým motorem YAMAHA PW-X3. Lehčí, menší a s vyšším točivým momentem než kdykoli předtím, tato pohonná jednotka příští generace poskytuje okamžitou odezvu pro vynikající výkon v terénu.Koncept PURE RIDE se skládá ze 3 pilířů

Vysoký výkon

Díky přepracování kompletní pohonné jednotky poskytuje PW-X3 točivý moment motoru 85 Nm v širokém rozsahu kadence. Konstrukce PW-X3 je zaměřena na výkon motoru a udržuje vysoké hodnoty točivého momentu navzdory drastickým zmenšením velikosti a hmotnosti.Rychlá odezva

Hned od začátku byla každá pohonná jednotka řady PW-X vybavena osou 128 mm ISIS spodní konzoly, která poskytuje nejlepší Q-faktor v jakémkoli systému elektrokol. Nový PW-X3 společnosti Yamaha Motor pokračuje v tomto idealizovaném uspořádání, díky čemuž je obzvláště atraktivní pro zkušené jezdce.


Exkluzivní mechanické součásti a řídicí program zajišťují bezkonkurenční úroveň manévrovatelnosti. Snížená vůle rohatkového mechanismu a lehká konstrukce hlavních pohyblivých částí, jako je hřídel nápravy a redukční převodovka, přispívají k rychlejší a přímější reakci na šlapání.


Zásadní možnosti designu vytvářejí charakteristický rys Yamahy, který poskytuje okamžitou podporu s plným točivým momentem bezprostředně po sešlápnutí pedálu, nikoli po určitém otočení klikou.

Lehkost / kompaktnost

Nový PW-X3 je přibližně o 20% menší a o 10% lehčí než model PW-X2. Jeho ultrakompaktní rozměry nabízejí výrobcům elektrokol větší svobodu vyvíjet hezky vypadající kola zaměřená na ideální geometrii rámu a kinematiku odpružení a také zvýšenou světlou výšku. Samozřejmě jako u většiny motorů Yamaha nemůže ani u tohoto chybět automatická podpora režimů s označením E-MTB pro tento typ motoru Yamaha PW-X3.

INTERFACE X

Nové rozhraní Interface X s minimalistickým, jednoduchým a ergonomickým designem je komunikační jednotka LED, která umožňuje uživatelům užít si každou sekundu jízdy.

Interface X se montuje na představce motocyklu a poskytuje čistší vzhled prostoru kokpitu a řídítek. Jeho dálkový spínač obsahuje tlačítka pro výběr ergonomického režimu, jejichž intuitivní design umožňuje jezdci soustředit se na stopu vpřed. Snadno čitelné informace poskytují barevně odlišený indikátor režimu asistence a indikátor kapacity baterie


Interface X je vybaven Bluetooth ® Low Energy Technology pro smartphone připojení ačkoli kompatibilních aplikací, jako je připojení k e-Sync. Díky funkci připojení ANT+™ je Interface X kompatibilní s cyklopočítači hlavních značek.

Tento výrobek je certifikován ANT+™.
Kompatibilní produkty a aplikace najdete na www.thisisant.com/directory


Propojitelnost s cyklickými počítačovými systémy třetích stran

Sigma je považována za vynálezce cyklocomputeru. Fungovalo to tak, aby byla zajištěna kompatibilita mezi novým rozhraním X společnosti Yamaha Motor a EOX VIEW 1300 společnosti SIGMA. Po testování byl schválen SIGMA EOX VIEW 1300, který uživatelům systému e-Bike Yamaha umožňuje přístup k informacím pro větší požitek a větší bezpečnost při každé jízdě. Podívejte se na další funkce na jejich webových stránkách .

Garmin ® je uznáván jako přední světový výrobce inovativní technologie GPS.
Garmin Edge ® Cyklistické počítače 530, Edge 830, Edge 1030, Edge 1030 Plus a Edge Explore jsou kompatibilní s rozhraním X a podporují tři profily ANT+ - LEV, S&C a PWR - které poskytují jezdci širokou škálu informací včetně rychlosti, denního počítadla kilometrů, zbývající rozsah, kadence a síla šlapání. Podívejte se na další funkce na jejich webových stránkách .

Echowell ve spojení s rozhraním X podporuje elektrokolo počítač Echowell LEV100 řadu informací o jízdě, včetně rychlosti, kadence, průměrné rychlosti, průměrné kadence, výletu, počítadla ujetých kilometrů, zbývajícího dojezdu a mnoho dalšího. Podívejte se na další funkce na jejich webových stránkách .
Hodnocení Akumo

Výhody:

  • Nejvyšší výkon z řady PW
  • Tichý chod motoru
  • Možnost dokoupit náhradní baterii
  • Vhodné pro jízdu v extrémním terénu

Nevýhody:

  • Horší dostupnost - velký zájem
  • není možné vyměnit display
  • Vyšší pořizovací cena elektrokola